7 chýb pri predaji...

Po vyplnení mena a e-mailu, Vám e-book príde do niekoľkých minút

Môže vám niekto ukradnúť váš dom, byt, alebo pozemok? ÁNO, môže!

Pridané 26.05.2016

Možno ani neviete, že v Čechách sa kradnú nehnuteľnosti vo veľkom. Áno, za miliardy. Polícia ČR dokonca vytvorila skupinu, ktorá sa zaoberá nehnuteľnostnou kriminalitou. A to je tiež dôvod, prečo nový katastrálny zákon prišiel s novinkou, kedy čaká so zápisom zmeny 20 dní, po ktorej sa môžu účastníci riadenia k veci – zmenám v katastri, vyjadriť.

Myšlienka je to bezpochyby dobrá, ale pokiaľ sa bude niekto vydávať za vás a bude chcieť vašu nehnuteľnosť predať, bez toho aby ste o tom vedeli, sfalšuje všetko. Kúpne zmluvy, váš podpis a dokonca i občiansky preukaz. A ako zariadi, aby sa k vám v zmieňovaných dvadsiatich dňoch nedostala správa, že sa vaša nehnuteľná vec predáva? Len zájde na poštu a nechá si za pár korún presmerovať vašu poštu kamkoľvek bude chcieť. A i napriek tomu, že vám kataster zašle list o tom, že predávate nehnuteľnosť, k vám sa táto informácia nedostane.

A kedy sa dozviete, že vašu nehnuteľnosť vlastní niekto iný? Až vo chvíli, kedy sa z nejakého dôvodu budete o vašu nehnuteľnosť zaujímať. Napríklad, že vám neprišiel účet na zaplatenie dane. Lenže, to už bude neskoro.

Veríte, že sa takáto situácia môže stať? Nielen, že môže, ale takéto situácie sa dejú. Čo s tým? Strážte si váš majetok, má hodnotu stoviek tisíc či dokonca miliónov korún. A ako?

Kataster nehnuteľností poskytuje službu: Elektronickú informovanosť účastníka.

Pokiaľ má záujemca o službu dátovú schránku, môže si službu zriadiť cez webovú aplikáciu bez nutnosti návštevy katastrálneho úradu. V ostatných prípadoch možno o zriadení služby zažiadať osobne na ktoromkoľvek katastrálnom úrade; žiadosti o službu sú vybavované na počkanie a služba je aktívna hneď po zaplatení úhrady.

Informácie o zmenách sú užívateľovi služby zasielané na jeho žiadosť jedným zo spôsobov:

- do dátovej schránky alebo
- elektronickou poštou alebo
- krátkou textovou správou (SMS).

Informácie o zmenách katastra v rozsahu 0 - 20 sledovaných nehnuteľností stoja 200,- Kč. Som toho názoru, že za dve stovky (nie ročne, ale stále) to stojí za to, aby ste mali váš majetok pod kontrolou.

Pripadá vám, že táto informácia je pre vás dobrou informáciou? To ma teší, pretože sa vzdelávam vo svojom obore. Pokiaľ budete chcieť vy či ktokoľvek z vášho okolia poradiť s nehnuteľnosťou, neváhajte sa na mňa obrátiť.

 Tlačiť stránku

Počasie

Počasí

Sociálne siete
odkazy

Ak hľadáte podnikateľské priestory pre obchod a služby, ponúkame vám krásnu vilu v obci Borčice, vhodnú aj na bývanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiál na vašu stavbu vám zabezpečía a dovezú stavebniny DINOSTAV Púchov

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja stránka na fecebooku

 

Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Oskar Hanták - exkluzívny realitný maklér
Digitální obchodník
Zpět nahoru