7 chýb pri predaji...

Po vyplnení mena a e-mailu, Vám e-book príde do niekoľkých minút

Ako predať nehnuteľnosť za najlepšiu možnú cenu III. ?

Pridané 02.05.2016

Čo je Home staging?  

Podľa NAR (Národnej asociácie realitných kancelárií (RK) v USA) sa píše,  že tamojšie RK si uvedomujú, aké dôležité je mať nehnuteľnosť v najlepšej možnej forme, keď ju chcú uviesť na trh. Väčšina realitných kancelárií využíva home staging ako marketingový nástroj.

34 % RK využíva home staging na všetkých nehnuteľnostiach, zatiaľ čo 13 % RK má tendenciu použiť home staging iba pri tých nehnuteľnostiach, ktoré sa ťažko predávajú  a ďalšie 4 % RK tak robí len pri drahších nehnuteľnostiach.

Jar je tu a tak najjednoduchší spôsob, ako ulahodiť sebe, okoloidúcim a hlavne budúcim kupujúcim, je úprava zovňajšku vašej nehnuteľnosti.

Či už vlastníte byt alebo dom, venujte aspoň jeden víkend úprave záhrady alebo výsadbe balkónových kvetín. V oboch prípadoch nepôjde o veľkú investíciu.

V záhrade sa zamerajte na vyčistenie a ostrihanie trávnika, kríkov a stromov. Taktiež odstránenie buriny a machu z chodníčkov a múrikov osvieži vzhľad záhrady. Oživte záhony momentálne kvitnúcimi rastlinami a máte pripravenú záhradu na príchod potenciálnych záujemcov.

Ak predávate byt s balkónom, logiou, či terasou, nezabudnite na rastliny v kvetináčoch. Či už zvolíte kvitnúce alebo zelené rastliny, nemôžete urobiť chybu. Rastliny spríjemnia vonkajšie posedenie a navodia príjemnú atmosféru.

Prázdne priestory nevie veľa ľudí zamerať a predstaviť si, či tam ich nábytok vojde a koľko miesta zaberie. Naša myseľ potrebuje referenčnú vzorku, aby sme si to dokázali predstaviť.

Dôležitým aspektom pri predaji prázdnej nehnuteľnosti sú emócie. Na to, aby si prišiel záujemca obzrieť nehnuteľnosť, musí ho zaujať v inzercii.

Väčšina kupujúcich dlhšiu dobu monitoruje nehnuteľnosti na predaj na internete a ak ich niečo zaujme, tak sa na to idú pozrieť.

Ak to nie je cena, musí to byť dojem. Prázdna a dlhšiu dobu nepoužívaná nehnuteľnosť pôsobí opustene, možno aj zanedbane.

Po prípadnej obhliadke, ak nemajú záujemcovia dobrú predstavivosť, neostanú v ich mysliach žiadne pozitívne emócie, ktoré by ich motivovali ku kúpe.

Preto pri prázdnych nehnuteľnostiach doporučujem zariadiť miestnosti podľa ich určenia. To dá budúcim majiteľom predstavu o fungovaní v týchto priestoroch.

Hoci táto stratégia nie je pri súkromných majiteľoch v našich končinách veľmi využívaná, stojí za to pouvažovať nad touto možnosťou, hlavne pri väčších nehnuteľnostiach, ktoré sa ťažšie predávajú.

Verím, že moje odporúčania Vám pomôžu dosiahnúť čo najlepšiu cenu, za čo najkratší čas.

Chcete aj Vy predať za najlepšiu cenu, za čo najkratší čas ? Volajte mi na telefón 0948/024 086, píšte na e-mail: oskar@oskarhantak.skViber, WhatsApp, Messenger, iMessage.Tlačiť stránku

Počasie

Počasí

Sociálne siete
odkazy

Ak hľadáte podnikateľské priestory pre obchod a služby, ponúkame vám krásnu vilu v obci Borčice, vhodnú aj na bývanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiál na vašu stavbu vám zabezpečía a dovezú stavebniny DINOSTAV Púchov

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja stránka na fecebooku

 

Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Oskar Hanták - exkluzívny realitný maklér
Digitální obchodník
Zpět nahoru