7 chýb pri predaji...

Po vyplnení mena a e-mailu, Vám e-book príde do niekoľkých minút

Na kom stojí váš nový dom?

Pridané 23.03.2016

Stavba domu je jedným zo splnených životných snov. Akýsi medzník. Záležitosť, ktorá málokoho stretne viackrát v živote. Stres a radosť zároveň. Pokiaľ práve nie ste extrémne talentovaný a nepredstavujete akýsi prototyp renesančného človeka, ktorý vie všetko (a najlepšie), budete potrebovať oporu skúseného tímu plného ešte skúsenejších pracovníkov. Celý projekt stavby väčšinou stojí na sieti profesionálov. A niektorých budete nutne potrebovať i vy, pokiaľ akurát nechcete, aby sa vám vaše vysnené kráľovstvo zosypalo na hlavu ako domček z kariet. Potom sú tu takí, o ktorých ani neviete, že ich potrebujete, ale určite majú s vaším zámkom niečo spoločného. Kto všetko má čo do činenia s realizáciou stavby nového domova?

Čo alebo kto je realitný developer?

Táto osoba stojí na samom začiatku budovania. Developer neustále hľadá voľné pozemky, ktoré sú vhodné pre nový domov či susedstvo, či už ide o otvorené pole, zalesnenú plochu alebo hornatú oblasť s dych berúcim výhľadom. Ako znalec vybraných oblastí následne vytvorí celkový plán pre komunitu a navrhne, aké typy domov by sa v danej lokalite mali vystavať. Ako veľké domy ti môžu stáť? Koľko sú ľudia ochotní za bývanie na tomto mieste zaplatiť? Ide o lukratívnu oblasť pre zbohatlíkov? Na všetko odpovie, potom prichádzajú na rad ďalší machri.

Predajný konzultant

Ako kupujúci budete chcieť vedieť všetko o oblasti, kam sa plánujete nasťahovať. Zodpovednosť predajného konzultanta je poznať danú komunitu a jej okolie. Má zmapované školy, obchody a ďalšie služby. Naviac ako svedok mnohých stavieb vám zodpovie akékoľvek dotazy ohľadne budovanie nového bývania. Aké sú štandardy a moderné trendy? Na čo si dať pozor a čo vopred naplánovať? A koho vôbec najať? 

Váš osobný Jan Kaplický

Že nie ste tak úplne na rysovanie? Nechajte to na architektovi. Tu sa môžete vyblázniť podľa svojich predstáv a nadiktovať najatému návrhárovi, aby vám zhotovil kuchyňu snov spojenú s jedálňou, ktorá bude presvetlená radom francúzskych okien. Či už si vymyslíte spálňu ako pre kráľa či skromnú izbičku, architekt prenesie vaše výmysly na papier (a možno i tie chápadlá). Možno všetkým tým klikihákom nebudete dokonale rozumieť, váš tím si ale všetky priania predá tak, ako vyšli z vašich úst. A keď nie, vždy môžete urobiť menšie bububu. Ste zákazník, máte na to právo. A ako sme sa už zmienili – staviate raz za život.

Ideálna stavebná firma alebo nech to za to stojí!

Kľúčová parta celého procesu. Stavebná firma rozhodne o tom, či vám nové bývanie spadne na hlavu či nie.  Zaistí a urobí zhotovenie akéhokoľvek komponentu či systému vo vašom dome. Preto je výber oslovenej spoločnosti kľúčovým rozhodnutím. Neunáhlite to. Rozmýšľajte. Skúmajte. S kým budete chcieť poklábosiť, až sa prídete pozrieť na proces výstavby? Vyberajte sympaťákov. J

Pozor na stavebný dozor

Samozrejme sa názov pozícií mení od jednej stavebnej firmy k druhej, ale väčšina oslovených spoločností má konkrétneho človeka, ktorý funguje ako projektový manažér celej udalosti. Stavebný dozorca predstavuje akúsi spojku medzi všetkými predchádzajúcimi osobami. Zaisťuje koordináciu zadaných úloh a presviedča sa, aby všetko plynulo podľa architektových návrhov. Takže v podstate kričí miesto vás na tých, ktorí napríklad práve rozbili tabuľu skla od tých vašich vymodlených francúzskych okien. Práca snov.

Najať si môžete i ďalších borcov, ktorí vaše sny vyplnia do poslednej bodky. Aké pozície sú podľa vás ďalej dôležité pri výstavbe domu? Kto zachránil tehly vám? JTlačiť stránku

Počasie

Počasí

Sociálne siete
odkazy

Ak hľadáte podnikateľské priestory pre obchod a služby, ponúkame vám krásnu vilu v obci Borčice, vhodnú aj na bývanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiál na vašu stavbu vám zabezpečía a dovezú stavebniny DINOSTAV Púchov

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja stránka na fecebooku

 

Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Oskar Hanták - exkluzívny realitný maklér
Digitální obchodník
Zpět nahoru